Dragnea: Parteneriatul cu UDMR rămâne în vigoare
Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, luni, că parteneriatul cu UDMR ”rămâne în vigoare”, după ce s-a întâlnit, în cursul zilei, cu liderul Uniunii, cu care a discutat despre priorităţile legislative din această sesiune.
”Ei (parlamentarii UDMR - n.r.) au avut o întâlnire în grupul parlamentar. Parteneriatul rămâne în vigoare. Nefiind adus în discuţie la ei, nu avea de ce să fie completat sau modificat”, a anunţat Liviu Dragnea.
El a mai spus că a discutat cu preşedintele UDMR despre priorităţi legislative.
”I-am şi dat materialul pe care l-am aprobat la Comitetul Executiv, urmând ca săptămâna viitoare să avem o întâlbnire în care să discutăm despre cele mai importante legi pe care vrem să le adoptăm în această sesiune, sigur - începând cu Legea pensiilor”, a mai spus liderul PSD.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












