Disponibilizări uriaşe la Poşta poloneză
Poşta poloneză a lansat programul de disponibilizări voluntare, relatează Warsaw Voice.
În prima etapă, 707 persoane au primit o propunere de a pleca din cadrul companiei, iar trei sferturi dintre acestea au acceptat oferta.
Acesta este parte a unui program de salvare a operatorului de stat de servicii poştale.
Acesta intenţionează să disponibilizeze 9.300 de oameni, aproximativ 15% din forţa sa de muncă.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












