Un nou cutremur cu magnitudinea de 5,1 s-a produs în regiunea de nord a Italiei
Un cutremur cu magnitudinea de 5,1 a zguduit duminică seară regiunea Emilie Romagne din nord-estul Italiei, devastată deja de alte două seisme în 15 zile.
Cutremurul nu s-a soldat cu victime, dar a provocat dărâmarea clădirilor deja afectate. O serie de replici s-au produs în jurul orei locale 21:30 (22:30, ora României) provocând panică printre oameni, mulţi ieşind pe străzi, conform protecţiei civile. Regiunea a fost deja lovită la 20 şi 29 mai de două seisme (magnitudine de 6 şi 5,8) care s-au soldat în total cu 23 de morţi, mai ales în adăposturile uzinelor din această zonă cu o densă reţea de IMM-uri agricole şi industriale.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












