Simona Halep s-a calificat în optimi la Miami după o victorie lejeră cu Julia Georges: 6-4, 6-1

Postat la 27 martie 2016 137 afişări

Simona Halep, ocupanta locului cinci în clasamentul WTA, a câştigat, sâmbătă, scor 6-4, 6-1, meciul din turul trei al turneului de la Miami (Florida) împotriva Juliei Georges (Germania, 66 WTA), şi s-a calificat în optimile de finală ale turneului dotat cu premii de peste şase milioane de dolari.

Partida dintre cele două combatante a durat o oră şi 35 de minute. Constănţeacă a fost condusă în primul set, scor 3-0, dar a reuşit să reivnă şi şi-a adjudecat următoarele şase game-uri, după ce a reuşit două break-uri pe serviciul adversarei.