Elizabeta Samara a câştigat MEDALIA DE AUR la Campionatele Europene de tenis de masă

Autor: Traian Terzian Postat la 04 octombrie 2015 99 afişări

Jucătoarea de tenis de masă Elizabeta Samara a câştigat, duminică, medalia de aur în proba de simplu la Campionatele Europene de la Ekaterinburg, informează site-ul oficial al competiţiei.

Samara a învins-o, în finală, cu scorul de 4-3 (11-6, 9-11, 3-11, 11-7, 12-14, 11-4, 11-4), pe olandeza Li Jie.

Elizabeta Samara, în vârstă de 26 de ani, a câştigat în premieră medalia de aur în proba de simplu la Campionatele Europene.

În finala probei de dublu de la Campionatele Europene, perechea Elizabeta Samara/Georgina Pota (România/Ungaria) a fost învinsă, cu scorul de 4-1 (11-4, 11-7, 11-9, 11-13, 11-4), de cuplul Melek Hu/Yanfei Shen (Turcia/Spania).

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
TENIS DE MASĂ,
SAMARA,
AUR
/actualitate/elizabeta-samara-a-castigat-medalia-de-aur-la-campionatele-europene-de-tenis-de-masa-14793074