Aşa arată un lider mondial! Halep debutează cu victorie la Turneul Campioanelor: 6-4, 6-2 în faţa Carolinei Garcia
Simona Halep (România, 1 WTA) a debutat luni la Turneul Campioanelor de la Singapore, înfruntând-o pe Caroline Garcia (Franţa, 8 WTA) în primul meci al Grupei Roşii.
După un prim set mai disputat, la finalul căruia sportiva din Constanţa s-a impus cu 6-4, Simona Halep a reuşit să câştige de două ori pe serviciul adversarei în manşa a doua, închizând tabela la scorul de 6-4, 6-2.
Citiţi mai multe pe www.prosport.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












