Miercurea neagra: Bursa a pierdut ieri 4,7%, cea mai mare scadere din ultimele 10 luni
Turbulentele de pe pietele internationale au dus iarasi la scaderi drastice pe Bursa de la Bucuresti. Brokerii sunt dezolati - nu mai pot face nimic
Scaderea s-a produs in contextul in care toate pietele din regiune inregistrau la inchiderea sedintei de tranzactionare de la Bucuresti pierderi cuprinse intre 2% si 4%, ceea ce arata vanzari ale mai multor fonduri de investitii care au plasamente pe aceste piete.
Scaderea este cu atat mai dramatica deoarece vine dupa un inceput foarte prost de an la Bursa, marcat de mai multe zile de corectii consecutive. Practic, in urma scaderilor de ieri, indicii BET si BET-C inregistrau scaderi de cate 16,5% fata de sfarsitul anului trecut, in timp ce indicele SIF-urilor, BET-FI, a pierdut aproape 19%.
Citeste continuarea pe www.zf.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












