Bursa de la Bucuresti este in cadere libera
Actiunile companiilor s-au prabusit luni cu peste patru procente
Daca adunam pierderile de la inceputul anului, constatam ca in trei saptamani bursa a pierdut tot ce a castigat pe parcursul lui 2007. Multi dintre investitori sunt alarmati.
Scaderile de la Bucuresti sunt o consecinta a prabusirii actiunilor de la bursele vest-europene care au inregistrat si ele minusuri de 5%. Aceste evolutii arata ca Europa devine din ce in ce mai sensibila la criza creditelor ipotecare din Statele Unite, unde se vorbeste tot mai mult despre o noua perioada de recesiune.
Amanunte pe www.protv.ro
Scaderile de la Bucuresti sunt o consecinta a prabusirii actiunilor de la bursele vest-europene care au inregistrat si ele minusuri de 5%. Aceste evolutii arata ca Europa devine din ce in ce mai sensibila la criza creditelor ipotecare din Statele Unite, unde se vorbeste tot mai mult despre o noua perioada de recesiune.
Amanunte pe www.protv.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro
/articolul-zilei/pro-tv/bursa-de-la-bucuresti-este-in-cadere-libera-2344263
2344263
comments powered by Disqus











