WTA: Serena Williams - jucătoarea lunii octombrie, Simona Halep - locul 2 în preferinţele românilor
WTA a anunţat, vineri, pe site-ul oficial, că sportiva americană Serena Williams, numărul 1 mondial, a fost aleasă jucătoarea lunii octombrie, iar românca Simona Halep ocupă locul doi în opţiunile fanilor.
Williams, care a câştigat Turneul Campioanelor învingând-o în finală pe Simona Halep, a primit 61 la sută din totalul de voturi.
Halep a primit 35 la sută din voturi, iar pe locul trei s-a clasat germanca Andrea Petkovici, cu 4 la sută. Petkovici a câştigat turneul de la Sofia.
Simona Halep a mai fost nominalizată în acest an la titlul de jucătoarea lunii în iulie, însă câştigătoare a fost desemnată atunci tot Serena Williams.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












