Victorie COLOSALĂ: Halep - Azarenka 7-6, 6-2! Simona se califică în sferturi pentru al doilea an consecutiv şi trebuie să treacă de Konta pentru a deveni lider mondial!

Postat la 10 iulie 2017 298 afişări

VICTORIE URIAŞĂ pentru Simona Halep, scor 7-6(3), 6-2 cu Victoria Azarenka! Halep merge în sferturi la Wimbledon pentru al doilea an consecutiv şi se apropie la o singură victorie de locul 1 mondial!

Constănţeanca a jucat perfect din punct de vedere tactic în primul set, a avut o răbdare de fier şi a atacat letal în tie-break! În manşa secundă, Simona nu i-a mai lăsat nicio şansă Vicăi, fostul lider mondial jucând haotic după ce a intrat într-o criză de idei. BRAVO, SIMONA! încă un turneu de Grand Slam memorabil făcut de jucătoarea noastră! Urmează Johanna Konta, într-un meci de gală care va fi programat miercuri, probabil pe arena centrală.