Simona Halep a lăsat doar un game adversarei şi s-a calificat în sferturile de finală de la Roland Garros

Postat la 03 iunie 2019 220 afişări

Simona Halep a câştigat uşor meciul din optimile turneului de Grand Slam Roland Garros în faţa jucătoarei din Polonia Iga Swiatek (18 ani, nr. 104 WTA), scor 6-1, 6-0, după doar 45 de minute de joc.

Jucătoarea din Constanţa s-a impus în primul set în 26 de minute. După ce a condus cu 5-0 la game-uri, fostul lider mondial a pierdut un game, dar şi-a revenit şi a încheiat primul act cu un break, scor 6-1.

În setul al doilea Simona Halep nu a mai pierdut niciun game, a fost 6-0, şi s-a calificat în sferturile competiţiei de la Paris.