Naomi Osaka a fost amendată cu 15.000 de dolari de organizatorii de la Roland Garros
Naomi Osaka a fost amendată cu 15.000 de dolari de organizatorii de la Roland Garros, după ce sportiva din Japonia a refuzat să participe la conferinţa de presă de după meciul cu Patricia Ţig, din primul tur al turneului de la Paris.
Dacă va continua să refuze dialogul cu presa, a doua jucătoare a lumii riscă să fie descalificată de la Openul Franţei şi să fie suspendată de la următoarele turnee majore din acest an.
În turul 2, Osaka o va întâlni pe Ana Bogdan.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












