În primele două luni ale anului au fost înmatriculate 4.756 de vehicule comerciale noi
În România, în primele două luni, au fost înmatriculate 4.756 vehicule comerciale noi, reprezentând o creştere cu 6,2% faţă de primele două luni din 2018, informează Asociaţia Constructorilor de Automobile din România ACAROM.
Înmatriculările de vehicule comerciale noi în Uniunea Europeană au crescut în februarie 2019 cu 4,7% faţă de februarie 2018, ajungând la un volum total de 181.636 unităţi.
În perioadă ianuarie-februarie 2019, topul ţărilor europene este condus de Franţa, cu 83.492 unităţi (+7.7%), Germania cu 61.730 unităţi noi înmatriculate (+15.5%) şi Marea Britanie cu un volum de 44.119 vehicule comerciale (+6.3%).
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












