Echipa feminină a României a câştigat medalia de argint în prima etapă de Cupă Mondială de spadă
Echipa feminină a României, în componenţa Ana Maria Brânză, Simona Gherman, Simona Pop, Maria Udrea, a câştigat, duminică, medalia de argint în prima etapă a Cupei Mondiale de spadă, la Legnano (Italia), informează frscrima.ro.
Echipa pregătită de Dan Podeanu şi George Epurescu a avut următorul parcurs până la medalia de argint: 42-32 cu Germania, în optimi; 45-36 cu Ucraina, în sferturi; 25-24 cu Italia, în semifinale; 29-33 cu Estonia, în finală.
Medalia de bronz a revenit Italiei, care a învins în finala mică Franţa, scor 27-26.
Tot la Legnano, Ana Maria Brânză a câştigat sâmbătă medalia de argint la individual.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro











