Adrian Andrici a cumpărat acţiuni de 2 mil.lei la SIF Muntenia. Reîncepe revoluţia?
Adrian Andrici, investitor pe bursă şi membru în Consiliul Reprezentanţilor Acţionarilor (CRA) la SIF Muntenia (SIF4), a cumpărat acţiuni în valoare de 1,9 milioane de lei la SIF Muntenia. Achiziţiile au avut loc în şedinţa din 4 ianuarie când investitorul a cumpărat un pachet de 1,724 milioane de acţiuni la un preţ de 0,811 lei/acţiune, şi în şedinţa de azi, 7 ianuarie, când a cumpărat un pachet de 634.000 de acţiuni la un preţ de 0,8247/unitate.
Andrici face parte din grupul acţionarilor revoluţionari care alături de omul de afaceri Gheorghe Iaciu au răsturnat vechiul Consiliu susţinut de administratorul SIF-ului, societatea SAI Muntenia Invest, în cadrul unei Adunări Generale a Acţionarilor maraton de peste 32 de ore care a avut loc în iulie. Schimbarea din iulie nu a fost suficientă grupului de acţionari revoluţionari pentru că un grup de persoane fizice a contestat AGA din iulie în instanţă. Tribunalul Bucureşti a decis în toamna anului trecut suspendarea deciziilor AGA din iulie prin care fusese ales noul CRA iar această decizie a încurcat şi mai mult lucrurile.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












