Viktor Orban: Cetăţenii Ungariei au votat în favoarea suveranităţii naţionale
Cetăţenii Ungariei au votat în favoarea suveranităţii naţionale în cadrul alegerilor parlamentare de duminică, a declarat, marţi, Viktor Orban, prim-ministrul Ungariei, relatează agenţia MTI.
Premierul ungar a transmis că vor fi ”schimbări semnificative” în viitorul Guvern, precizând că vor fi multe ”figuri noi” în Executiv.
”Ungaria este o ţară care vrea o Europă puternică cu state membre puternice”, a declarat Orban, adăugând că preferă o ”Europă a naţiunilor”.
Citiţi mai multe pe www.mediafax.ro
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












