Traficul de pasageri pe aeroporturile din România, în scădere anul trecut
Traficul de pasageri pe cele 16 aeroporturi funcţionale din România a fost de 10,7 milioane de pasageri, în scădere cu circa 1% faţă de anul anterior pe fondul crizei, potrivit Asociaţiei Aeroporturilor din România.
Traficul de pasageri pe cele 16 aeroporturi funcţionale din România a fost de 10,7 milioane de pasageri, în scădere cu circa 1% faţă de anul anterior pe fondul crizei, potrivit Asociaţiei Aeroporturilor din România.
Cei mai mulţi pasageri s-au înregistrat pe aeroportul Otopeni, 7,1 milioane pasageri, locul doi fiind ocupat de aeroportul din Timişoara cu 1 milion de pasageri, în timp ce pe aeroportul din Cluj-Napoca au fost 932.000 de pasageri iar pe cel din Bacău, 393.000 de pasageri.
Astăzi şi mâine are loc Adunarea Generală a Asociaţiei Aroporturilor din România.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












