România înregistra , în T3 2018, cel mai mare deficit guvernamental din UE
România înregistra , în cel de-al treilea trimestru al anului trecut, cel mai mare deficit guvernamental din UE, -3,6% din PIB, la polul opus situându-se Malta (+3,8%), şi Portugalia şi Bulgaria, cu surplus de 3,6%, conform datelor Eurostat.
Deficitul guvernamental a fost în România -3,8% din PIB în T1, şi -2,3% din PIB în T2.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












