Prima mişcare pe piaţa imobiliară din acest an. Microsoft vrea să se mute: Gigantul american caută 20.000 mp de birouri pentru a-şi consolida sediul din Bucureşti

Postat la 04 ianuarie 2018 256 afişări

Gigantul Microsoft a lansat o licitaţie pentru a-şi consolida birourile din Bucureşti într-un nou sediu, potrivit datelor din piaţă, iar miza o reprezintă 20.000 mp spaţiu modern de office, pentru care vor plăti cel puţin 3 mil. euro anual.

Prima mişcare pe piaţa imobiliară din acest an. Microsoft vrea să se mute: Gigantul american caută 20.000 mp de birouri pentru a-şi consolida sediul din Bucureşti
Potrivit surselor citate, Microsoft doreşte un sediu nou care să dispună de acces rapid către o staţie de metrou şi vizează proiectele din jurul Politehnicii, adică zona Orhideea, Grozăveşti şi Iuliu Maniu pentru a putea recruta rapid din rândul absolvenţilor.
 
În prezent Microsoft analizează piaţa, iar ulterior vor selecta dintre proiectele candidate.
 
Cititi mai multe pe www.zf.ro

Urmărește Business Magazin

COVER STORY. Economia singurătăţii. Mai eficienţi, dar mai singuri - preţul vieţii moderne

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.