Obama trece la acţiune! Ultimele rachete lansate de Coreea de Nord l-au convins să ia o DECIZIE RADICALĂ
Preşedintele SUA, Barack Obama, nu mai tolerează provocările permanente ale lui Kim Jong-un şi este decis să sancţioneze Coreea de Nord.
În cadrul unei întrevederi care a avut loc în Laos cu omologul său sud-coreean, Park Geun-hye, Barack Obama a declarat că lansarea celor trei rachete, în momentul în care liderii Grupului celor mai puternice 20 de economii (G20) participau la summitul din China, demonstrează că Phenianul reprezintă o ameninţare.
CITEŞTE AICI CONTINUAREA ARTICOLULUI
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












