Alerte false cu bombă la sediul Guvernului sârb şi la ministere din Belgrad
Mai multe cutii suspecte au fost găsite luni în faţa Guvernului Serbiei şi în faţa a numeroase clădiri guvernamentale, echipele pirotehnice stabilind că nu erau dispozitive explozive, informează site-ul postului B92.
Echipele pirotehnice au verificat cutii suspecte cu dimensiunile 20x30x10 cm găsite în faţa Guvernului sârb, în faţa câtorva ministere şi a Băncii Naţionale, în centrul oraşului Belgrad.
Niciunul dintre dispozitivele suspecte nu conţinea dispozitive explozive, a comunicat Poliţia sârbă.
Potrivit presei, în cutii erau "excremente de animale", dar informaţia nu a fost confirmată de anchetatori.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












