Maşina care merge 3.000 de km cu 0 lei şi 125 km/h. Energia alternativă care omoară petrolul la orice oră
Producătorii de maşini se întrec în maşini electrice, cu hidrogen şi chiar cu sare. Problema e că acelea viabile sunt foarte scumpe încă. Iar multe dintre ele sunt concepte. În Uniunea Europeană, doar 4% din totalul maşinilor înregistrate folosesc pentru alimentare produse nonpetroliere. Studenţii olandezi de la Universitatea Tehnică din Eindhoven au proiectat şi dezvoltat o maşină care poate schimba definitiv definiţia consumului. Şi anume că poate fi zero, cu o resursă naturală inepuizabilă şi accesibilă oricui.
IATĂ AICI GALERIE FOTO ŞI DETALII COMPLETE DESPRE MAŞINA CARE A CONSUMAT 0 LEI LA 3.000 DE KM
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro











