Grindeanu: Din această seara se redeschide circulaţia pe Valea Oltului
Ministrul Transporturrilor, Sorin Grindeanu, anunţă că lucrările pe Valea Oltului s-au terminat şi drumul va fi redat circulaţiei de la ora 20.00, miercuri, cu două zile mai devreme decât fusese anunţat.
Sorin Grindeanu a spus că a primit înştiinţare că lucrările s-au terminat pe Valea Oltului.
„Aş vrea să anunţ ceva. (...) Am primit de dimineaţă, domnul Pistol a primit la Companie (la CNAIR - nn.r.), înştiinţare din partea companiei turce că termenul de 9 august (...) se devansează. Lucrările s-au terminat şi din această seară, de la ora 20.00, va fi dată în circulaţie, cu 2 zile mai repede. Au terminat toate lucrările”, spune Grindeanu.
Valea Oltului ar fi trebuit să fie dată în circulaţie din 9 august.
Timp de aproape o lună, pe Valea Oltului s-a circulat cu restricţii, doar noaptea.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












