Camelia Bogdan, eliberată din din funcţia de judecător la Curtea de Apel Bucureşti
Preşedintele Klaus Iohannis a semnat, joi, decretul privind eliberarea din funcţia de judecător la Curtea de Apel Bucureşti a Cameliei Bogdan, ca urmare a aplicării sancţiunii disciplinare constând în „excluderea din magistratură”.
„Decret privind eliberarea din funcţia de judecător la Curtea de Apel Bucureşti a doamnei Camelia Bogdan - ca urmare a aplicării sancţiunii disciplinare constând în „excluderea din magistratură”, anunţă Administraţia Prezidenţială.
Camelia Bogdan a fost exclusă definitiv din magistratură, pe 12 aprilie, după o decizie a Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie a României prin care i-a fost respins recursul declarat împotriva unei hotărâri a Consiliului Superior al Magistraturii.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe fanatik.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro












