FOCUS: Politistii protestatari, umar la umar cu cei care au asigurat ordinea in Piata Victoriei

Postat la 19 mai 2010 15 afişări

Protestul de miercuri a adunat in Piata Victoriei reprezentati ai bugetarilor, dar si pensionari si tineri fara ocupatie, insa de cea mai mare solidaritate au dat dovada politistii protestatari care au stat in primele randuri si au asigurat de cealalta parte a gardurilor linistea si ordinea.

"Solidaritatea" a fost cuvantul de ordine al zilei de miercuri, cand peste 30.000 de oameni au cerut demisia Guvernului. S-a vazut acest lucru chiar din comportamentul soferilor bucuresteni, care au folosit claxoanele doar pentru a saluta autocarele sindicalistilor veniti din toata tara.
Pe Soseaua Colentina, sarpele lung de zeci de metri de autocare a fost intampinat cu semnul pacii scos pe geam din masini sau cu batiste fluturate de batrane care asteptau tramvaiul. Pensionarii protestatari au ajuns primii in Piata Victoriei si au intampinat sindicalistii veniti din tara cu ochii zambitori, dar strigand "Jos Guvernul!" pe aleile de pe Bulevardul Kiseleff.

Cititi mai multe pe www.mediafax.ro

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
politisti,
proteste,
ordinea

Urmează Gala Business Magazin Tineri Manageri de Top
16 iunie, ora 18:00

/actualitate/focus-politistii-protestatari-umar-la-umar-cu-cei-care-au-asigurat-ordinea-in-piata-victoriei-6135666
6135666
comments powered by Disqus
COVER STORY. România dintre cod şi strategie: cum a ajuns Accenture să construiască de aici proiecte care influenţează industrii globale

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.