Ciprian Ciucu: Vreau o campanie pozitivă. Nicuşor Dan a fost un primar bun, cu principii
Liberalul Ciprian Ciucu a declarat marţi că, dacă va candida la Primăria Capitalei, îşi propune o campanie „eminamente pozitivă”, apreciind totodată activitatea fostului primar Nicuşor Dan şi spunând că Bucureştiul are nevoie de „un lider care să-i unească pe primarii de sector”.
Ciprian Ciucu, lider liberal, a afirmat că, în cazul în care va decide să intre în cursa pentru Primăria Generală a Capitalei, îşi doreşte o campanie bazată pe respect şi cooperare între candidaţi.
„Dacă o să ajung să candidez, îmi propun să duc o campanie eminamente pozitivă. Cred că bucureştenii au, de această dată, mai mulţi candidaţi care sunt buni pentru oraş”, a spus acesta.
Ciucu a avut cuvinte de apreciere pentru mai mulţi politicieni, inclusiv pentru fostul primar general Nicuşor Dan. „Domnul Nicuşor Dan a fost un primar bun al Capitalei, o persoană de principii, care a fixat nişte direcţii clare şi le-a urmat. A fost validat de oameni şi este un politician foarte bun”, a afirmat liberalul.
El a adăugat că, indiferent de temele de campanie, este esenţial ca viitorul primar general să aibă o viziune clară pentru Bucureşti şi să colaboreze cu primarii de sector.
„Viitorul primar trebuie să fie un lider care să-i asculte, să-i pună la treabă şi, împreună, să găsească cele mai bune soluţii pentru oraş”, a mai spus Ciprian Ciucu.
Urmărește Business Magazin
Citeşte pe zf.ro
Citeşte pe alephnews.ro
Citeşte pe smartradio.ro
Citeşte pe comedymall.ro
Citeşte pe MediaFLUX.ro
Citeşte pe MonitorulApararii.ro
Citeşte pe MonitorulJustitiei.ro
Citeşte pe zf.ro













