CEC Bank şi EximBank, finanţate de stat cu câte 100 mil. euro

Postat la 27 ianuarie 2009 13 afişări

CEC Bank şi Banca de Import-Export EximBank vor fi finanţate de stat cu echivalentul a câte 100 milioane euro, pentru susţinerea întreprinderilor mici şi mijlocii, prin planul guvernamental anticriză, a anunţat preşedintele Consiliului pentru Întreprinderi Private Mici şi Mijlocii, Ovidiu Nicolescu. El a mai declarat că, în urma discuţiilor de luni seara dintre reprezentanţii Ministerului Finanţelor şi cei ai sindicatelor şi patronatelor, a fost convenită şi înfiinţarea Fondului de Contra-garantare a Creditelor pentru IMM-uri.

Cititi mai multe pe www.mediafax.ro

Urmărește Business Magazin

Am mai scris despre:
CEC,
EximBank,
finantare,
euro,
Mediafax
/articolul-zilei/mediafax/cec-bank-si-eximbank-finantate-de-stat-cu-cate-100-mil-euro-3809081
3809081
comments powered by Disqus
COVER STORY. Care sunt atuurile expaţilor români? Vânaţi sau avansaţi, executivii români au împânzit globul. Conduc afaceri de miliarde de euro din fotoliile cele mai înalte pentru pieţe, regiuni sau chiar la nivel global. Cum au ajuns acolo?

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.bmag.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi in această pagină.